Děkujeme všem sestrám za jejich nezastupitelnou roli ve zdravotnictví!

Svůj oficiální mezinárodní den mají zdravotní sestry od roku 1965. Od roku 1974 si ho pravidelně připomínáme 12. května, v datum narození Florence Nightingaleové, Angličanky považované za zakladatelku profesionálního ošetřovatelství a sesterského povolání. Letošní kampaň má s přihlédnutím k dlouhodobému personálnímu nedostatku sester, s nímž se potýká nejen české zdravotnictví, výmluvný podtitul: „Naše sestry. Naše budoucnost.“

12. 5. 2023 Petra Búřilová

„Ten název vyjadřuje výzvy, kterým je třeba čelit, abychom zlepšovali globální zdraví všech. Musíme se poučit z období pandemie a promítnout tyto zkušenosti do opatření, která zajistí, že sestry budou chráněny, respektovány a ceněny,“ uvedla k letošnímu ročníku Mezinárodního dne sester prezidentka Mezinárodní rady sester, Pamela Ciprianová.

A na naše sestry, včetně těch budoucích, myslíme i na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity! „Přejeme všem ženám a mužům, kteří spojují svůj profesní život s ošetřovatelstvím a péčí o pacienty hodně zdraví, štěstí, spokojenosti v profesním a osobním životě. Děkujeme za vaši důležitou práci a nezastupitelnou roli ve zdravotnických týmech a celé společnosti. Jsme si vědomi významu nutnosti rozvoje oboru ošetřovatelství a děkujeme za to, že svou prací k rozvoji přispíváte,“ vzkazuje Andrea Pokorná, proděkanka pro nelékařské studijní programy a informační technologie.